Auktion 27-10-24

Välkommen till Upplands Auktionsverk, slagauktion startar Söndag 27/10 kl 12:00, Online budgivning under hela auktionen!

Det är möjligt att Bjuda Online till det aktuella numret som är live. Lycka till!

Auktion 27-10-24
Include closed lots
5d 1h
Tavlor, 2 st Stockholmsmotiv
373
Tavlor, 2 st Stockholmsmotiv
Starting bid50 SEK
Est500 SEK
5d 1h
Olja på duk signerad G Krage
379
Olja på duk signerad G Krage
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
5d 1h
Orginaletsningar 3 st E Hällgren
390
Current bid50 SEK
Est500 SEK
5d 1h
Planscher 2 st med Periodiska systemet Atomens uppbyggnad och grundämnen
414
Current bid50 SEK
Est800 SEK
5d 1h
Olja på pannå signerad Hillgrund
416
Starting bid50 SEK
Est600 SEK
5d 1h
Litografier 2st 33/110 signerad G Norrman 43/70 signerad Torsten Holmberg
417
Starting bid50 SEK
Est400 SEK
5d 1h
Färglitografi signerad Philip von Schantz 52/90
424
Current bid150 SEK
Est2,500 SEK
5d 1h
Olja på duk, otydlig signatur, 1954
429
Current bid300 SEK
Est1,500 SEK
5d 1h
Olja på pannå Belfry, 1800 tal
431
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
5d 1h
Tavla äldre tändsticksreklam
437
Tavla äldre tändsticksreklam
Current bid50 SEK
Est200 SEK
5d 1h
Mihály Munkácsy - CHRISTUS VOR PILATUS litografi originalram med äldre glas, 1844-1900. Ungersk konstnär
439
Current bid450 SEK
Est10,000 SEK
5d 1h
Färglitografi signerad Sima Eyal 95/295
442
Starting bid50 SEK
Est500 SEK
5d 1h
Färglitografi Jorgo Krallis ”Virus” 156/160
444
Starting bid50 SEK
Est500 SEK
5d 1h
Blyertsteckning signerad J.S
446
Blyertsteckning signerad J.S
Current bid50 SEK
Est500 SEK
5d 1h
Olja på pannå, signerad E Seippel -39
447
Starting bid50 SEK
Est500 SEK
5d 1h
Akvarell, otydlig signatur
451
Akvarell, otydlig signatur
Starting bid50 SEK
Est500 SEK
5d 1h
Färglitografier signerad Shelli
460
Starting bid50 SEK
Est1,000 SEK
5d 1h
Kolteckning daterad 1840
466
Kolteckning daterad 1840
Current bid50 SEK
Est1,500 SEK
5d 1h
Akvarell marinmålning signerad E. G L.
467
Current bid50 SEK
Est500 SEK
5d 1h
Akvarell marinmålning, okänd konstnär
471
Current bid50 SEK
Est500 SEK
5d 1h
Reinhold Dieffenbacher 1882-1966, oljemålning på pannå
482
Current bid100 SEK
Est3,000 SEK
5d 1h
Olja på duk, signerad Luczak -48
484
Starting bid50 SEK
Est400 SEK
5d 1h
Olja på pannå marinmotiv Fredrik Wilhelm Kylberg
494
Current bid50 SEK
Est1,000 SEK
5d 1h
Akvarell signerad J. Holme 1901
511
Starting bid50 SEK
Est1,000 SEK
5d 1h
Tavla krita, signerad Albråten
528
Starting bid50 SEK
Est500 SEK
5d 1h
Kolteckningar 2 st Uppsalamotiv C.A Nilsson och ett träsnitt signerad L. Gunnarsson
545
Starting bid50 SEK
Est600 SEK
Kontakt

Upplands Auktionsverk

Bälinge-Svista 55

755 93 Uppsala

0735015566

info@upplandsauktionsverk.se

Öppettider

Inlämning och Upphämtning

Måndag: 13.00 – 17.00

Tisdag: 13.00 – 17.00

Onsdag: 13.00 – 17.00

Sommarstängt: 11/7 - 28/7

Följ oss