38 Gustaviansk spegel, 1700 tal, delvis restaurerad

3732a_8dce6d881217f6d_med.jpeg
  • 3732a_8dce6d881217f6d_sm.jpeg
  • 3732b_8dce6d8818e1e42_sm.jpeg
  • 3732c_8dce6d882413350_sm.jpeg
  • 3732d_8dce6d8832c98ce_sm.jpeg
  • 3732e_8dce6d8846792ad_sm.jpeg
  • 3732f_8dce6d88574e60b_sm.jpeg
  • 3732g_8dce6d8864822db_sm.jpeg
  • 3732h_8dce6d887391f96_sm.jpeg
  • 3732i_8dce6d8892af8c3_sm.jpeg

Spegeln köptes in på gårdsauktion i Röloppe, Örsundsbro utanför Uppsala, hamnade sedan på en kungsgård utanför Uppsala.

  • Skick:Slitage/märken, några lösa små delar
  • Storlek:328 x 140 cm
  • Proveniens:Enligt uppgift från Uppsala Slott.

Värdering50 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)30 SEK
Kontakt

Upplands Auktionsverk

Bälinge-Svista 55

755 93 Uppsala

0735015566

info@upplandsauktionsverk.se

Öppettider

Inlämning och Upphämtning

Måndag: 13.00 – 17.00

Tisdag: 13.00 – 17.00

Onsdag: 13.00 – 17.00

Sommarstängt: 11/7 - 28/7

Följ oss