Auktion 16/6

Välkommen till Upplands Auktionsverk

Slagauktion 16/6 kl 12.00. Det är möjligt att bjuda online till det aktuella numret som är live. Lycka till!

Auktion 16/6
Closed
 Olja på duk otydlig signatur
19
Olja på duk otydlig signatur
Final bid300 SEK
Est300 - 500 SEK
Closed
Tage Åsén Färglitografi E.A
25
Tage Åsén Färglitografi E.A
Final bid500 SEK
Est300 - 500 SEK
Closed
Äldre ramar
35
Äldre ramar
Final bid150 SEK
Est300 - 500 SEK
Closed
Olja på duk signerad Dan Martin
48
Final bid200 SEK
Est300 - 500 SEK
Closed
Maja Fjaestad Tavla
64
Maja Fjaestad Tavla
Final bid300 SEK
Est100 - 300 SEK
Closed
 Vincent Van Gogh tavla “Reaper”
70
Final bid50 SEK
Est300 - 500 SEK
Closed
. Paret tavlor Religiöst motiv
80
Final bid100 SEK
Est200 - 500 SEK
Closed
Maja Fjaestad tavla
95
Maja Fjaestad tavla
Final bid300 SEK
Est200 - 500 SEK
Closed
Litografi Sam Rönngren Flustret före branden”, 132/140
97
Final bid150 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Litografi Denis Steen - 79 49/50
108
Final bidNo bids
Est300 - 600 SEK
Closed
Olja på pannå Kai Morte’n Glud
137
Final bid100 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Gusten Widerbäck olja på pannå
139
Final bid450 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Lindorm Liljefors färglitografi, 39/360
151
Final bid200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Olja på duk
162
Olja på duk
Final bid200 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Nils Olzon Olja på duk
177
Nils Olzon Olja på duk
Final bid150 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
 Olja på duk Efter Elsa Beskows “Tomtebobarnen” av Gudrun Wahlund 1975
182
Final bid100 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Olja på duk 3st, olja på pannå 1st, G Wahlund Mimi J S Bolksgård
193
Final bid150 SEK
Est300 - 600 SEK
Closed
Olja på duk Franz Gard
209
Olja på duk Franz Gard
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Closed
Litografi Jan Lundqvist, Uppsala motiv, 23/110
218
Final bid200 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Färglitografi signerad Maria Boczewska, 65/250
226
Final bid100 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Jan Lundqvist färglitografi, 191/290
279
Final bid400 SEK
Est400 - 800 SEK
Closed
Lars Norrman färglitografi, 3/360
281
Final bid150 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Tavla Eskil Nordell, färglitografi
294
Final bid100 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Olja på pannå, "K Sundberg 1940"
301
Final bid50 SEK
Est200 - 500 SEK
Closed
Eskil Nordell, färglitografi, 43/260
304
Final bid100 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Äldre Kinesiska broderier
313
Äldre Kinesiska broderier
Final bid200 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
Closed
Färglitografi Bert Håge Häverö
318
Final bid650 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
Bert Håge Hävreö Färglitografi
319
Final bid450 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
Bert Håge Häverö färglitografi
321
Final bid400 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
5 st tavlor, Kina
323
5 st tavlor, Kina
Final bid150 SEK
Est100 - 300 SEK
Closed
Olja på duk signerad Lindroth
325
Olja på duk signerad Lindroth
Final bid50 SEK
Est200 - 500 SEK
Closed
Olja på duk, blomsterstilleben, Gudrun Wahlund
335
Final bid50 SEK
Est200 - 500 SEK
Closed
Färggrafik tavla "Outin"
341
Färggrafik tavla "Outin"
Final bidNo bids
Est200 - 500 SEK
Closed
Harry Wichmann färglitografi 112/150
368
Final bid50 SEK
Est200 - 500 SEK
Closed
Olja på pannå, Frans Gard
400
Olja på pannå, Frans Gard
Final bid200 SEK
Est300 - 500 SEK
Closed
Färglitografi Jan Lundqvist, Uppsalamotiv, 257/290
445
Final bid450 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Biopappskyltar äldre 9 st
447
Biopappskyltar äldre 9 st
Final bid50 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Biopappskyltar 8 st
448
Biopappskyltar 8 st
Final bid50 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Biopappskyltar, 9 st
449
Biopappskyltar, 9 st
Final bid100 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Bioaffisch Sherlock Holmes orginal från 1917
450
Final bid450 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
Closed
Bioaffischer, 6 st
456
Bioaffischer, 6 st
Final bid50 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Closed
Akvarell signerad Lotta Hellström
463
Final bidNo bids
Est400 - 600 SEK
Closed
Färglitografi signerad R.Eriksson
466
Final bidNo bids
Est300 - 500 SEK
Closed
Färglitografi, signerad Bengt Nordenborg, 29/200
496
Final bid250 SEK
Est300 - 500 SEK
Closed
Litografi, Roger Malmström, 14/150
502
Final bid150 SEK
Est300 - 500 SEK
Closed
Bioaffischer bl a apornas planet
504
Final bidNo bids
Est300 - 500 SEK
Closed
Äldre biopappskyltar/affischer, 12 st
511
Final bid50 SEK
Est300 - 500 SEK
Closed
512
Final bid100 SEK
Est300 - 500 SEK
Kontakt

Upplands Auktionsverk

Bälinge-Svista 55

755 93 Uppsala

0735015566

info@upplandsauktionsverk.se

Öppettider

Inlämning och Upphämtning

Måndag: 13.00 – 17.00

Tisdag: 13.00 – 17.00

Onsdag: 13.00 – 17.00

Sommarstängt: 11/7 - 28/7

Följ oss