Auktion 30/6

Välkommen till Upplands Auktionsverk, slagauktion Söndag 30/6 kl 12.00. Det är möjligt att bjuda online till det aktuella numret som är live. Lycka till!

Auktion 30/6
Avslutad
 Asiatiska tavlor 2 stycken, 1800 tal_1260a_8dc8f74b1ccb2d3_lg.jpeg
11
Asiatiska tavlor 2 stycken, 1800 tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Ramar_1265a_8dc8f765b2f313a_lg.jpeg
16
Ramar
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Lindorm Liljefors Älgar Olja på pannå_1288a_8dc8f89a9f2360b_lg.jpeg
39
Lindorm Liljefors Älgar Olja på pannå
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
Olja på duk signerad Sven Jacobsen_1312a_8dc8f9a1e7cd662_lg.jpeg
63
Olja på duk signerad Sven Jacobsen
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Olja på pannå signerad S Magnusson, -54_1314a_8dc8f9a8cf57342_lg.jpeg
65
Olja på pannå signerad S Magnusson, -54
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Olja på pannå_1337a_8dc8fa66462798b_lg.jpeg
88
Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Tavla Efter Zorn ,Färggrafik Tryck_1385a_8dc9050df7ce03a_lg.jpeg
136
Tavla Efter Zorn ,Färggrafik Tryck
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Olja på duk, signerad  J Fagerlund_1391a_8dc9052641e16ca_lg.jpeg
142
Olja på duk, signerad J Fagerlund
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Ramar i olika storlekar_1393a_8dc9053e21237d6_lg.jpeg
144
Ramar i olika storlekar
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Färglitografi Bo Cronqvist 34/220_1406a_8dc9060b9689aea_lg.jpeg
157
Färglitografi Bo Cronqvist 34/220
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Olja på pannå signerad E Stål 1953_1407a_8dc9060f8c9bc6d_lg.jpeg
158
Olja på pannå signerad E Stål 1953
Slutpris50 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Tavla Efter Zorn ,Färggrafik Tryck._1411a_8dc90617a4dff90_lg.jpeg
162
Tavla Efter Zorn ,Färggrafik Tryck.
SlutprisInga bud
Värdering200 SEK
Avslutad
Äldre ram med foto_1419a_8dc906582a96941_lg.jpeg
170
Äldre ram med foto
Slutpris50 SEK
Värdering200 SEK
Avslutad
Litografi Jan Lundqvist 28/110_1426a_8dc906722d8a996_lg.jpeg
177
Litografi Jan Lundqvist 28/110
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Blyertsteckning Zethraeus, Sylvia_1434a_8dc906b87301d34_lg.jpeg
185
Blyertsteckning Zethraeus, Sylvia
Slutpris50 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Olja på duk_1436a_8dc95d0dbe819b5_lg.jpeg
187
Olja på duk
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Etsning Masolle ”Flickor på klippa” _1456a_8dc94531cdb1526_lg.jpeg
207
Etsning Masolle ”Flickor på klippa”
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Olja på pannå, signerad Gust. Magnusson _1473a_8dc9456aa1bd85d_lg.jpeg
224
Olja på pannå, signerad Gust. Magnusson
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Blyertsteckning Andrew Blackwood religöst motiv_1550a_8dc950aebf519a9_lg.jpeg
301
Blyertsteckning Andrew Blackwood religöst motiv
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Färglitografi Ted Stanley Flustret Uppsala 210/320_1551a_8dc950b48f24fb7_lg.jpeg
302
Färglitografi Ted Stanley Flustret Uppsala 210/320
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Färglitografi signerad Al Wagiella, 2/120_1565a_8dc95100aad8907_lg.jpeg
316
Färglitografi signerad Al Wagiella, 2/120
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Färglitografi signerad Al Wagiella 2/110_1566a_8dc951024aaec7e_lg.jpeg
317
Färglitografi signerad Al Wagiella 2/110
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Tavla modern konst, olja på duk _1570a_8dc95113f1ebfb2_lg.jpeg
321
Tavla modern konst, olja på duk
Slutpris50 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Olja på duk signerad Göte Svensson_1578a_8dc9517e6065d38_lg.jpeg
329
Olja på duk signerad Göte Svensson
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
 Olja på duk signera K.Andersson 1942_1579a_8dc951815330153_lg.jpeg
330
Olja på duk signera K.Andersson 1942
Slutpris150 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Tavla blandteknik John Sjöstrand 1926_1581a_8dc95187f5f2e9b_lg.jpeg
332
Tavla blandteknik John Sjöstrand 1926
Slutpris50 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Äldre foton på flygplan _1583a_8dc9519701f18c2_lg.jpeg
334
Äldre foton på flygplan
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
Avslutad
Olja på pannå, okönd konstnär, signerad L Smith_1586a_8dc951a8f5384b8_lg.jpeg
337
Olja på pannå, okönd konstnär, signerad L Smith
Slutpris50 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Olja på duk, Göte Svensson_1591a_8dc951da3f1f0e0_lg.jpeg
342
Olja på duk, Göte Svensson
Slutpris100 SEK
Värdering700 SEK
Avslutad
Textiltavla, Handtryck av Gunilla Wänn_1598a_8dc95225096986e_lg.jpeg
349
Textiltavla, Handtryck av Gunilla Wänn
Slutpris50 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Bioaffischer, bl a Tom Cruise “Days Of Thunder” _1619a_8dc95b937ec12f1_lg.jpeg
370
Bioaffischer, bl a Tom Cruise “Days Of Thunder”
Slutpris50 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Bioaffischer stolpmodell, b la från 1930-talet _1620a_8dc95b95af86565_lg.jpeg
371
Bioaffischer stolpmodell, b la från 1930-talet
Slutpris50 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Färglitografi 10/35, signerad Cai-78, (Cai Poulsen)_1621a_8dc95bb394e03cc_lg.jpeg
372
Färglitografi 10/35, signerad Cai-78, (Cai Poulsen)
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Olja på duk, signerad Sixten Holmgren_1623a_8dc95bb0154d5ec_lg.jpeg
374
Olja på duk, signerad Sixten Holmgren
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Bioaffischer 1930-40- tal _1624a_8dc95bb26ae8e5f_lg.jpeg
375
Bioaffischer 1930-40- tal
Slutpris50 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Bioaffischer 1930- tal _1627a_8dc95c0a6a36925_lg.jpeg
378
Bioaffischer 1930- tal
Slutpris50 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Akvarell otydlig signatur_1634a_8dc95c173cf5d29_lg.jpeg
385
Akvarell otydlig signatur
SlutprisInga bud
Värdering200 SEK
Avslutad
Tavlor 4 st, Ellis Wallin, Johan Leksell, Johan Lindqvist_1645a_8dc95c5c3a14825_lg.jpeg
396
Tavlor 4 st, Ellis Wallin, Johan Leksell, Johan Lindqvist
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Litografi signerad Ted Stanley, 87/130_1651a_8dc95d15218ae7d_lg.jpeg
402
Litografi signerad Ted Stanley, 87/130
Slutpris100 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Färglitografi signerad Jan Lundqvist 35/400_1660a_8dc95d57d28841b_lg.jpeg
411
Färglitografi signerad Jan Lundqvist 35/400
Slutpris150 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Färglitografi, 148/250 Jan Lundqvist _1667a_8dc95d8bfe54090_lg.jpeg
418
Färglitografi, 148/250 Jan Lundqvist
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Litografi Jan Lundqvist, 31/110_1677a_8dc95e2ce8191ae_lg.jpeg
428
Litografi Jan Lundqvist, 31/110
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
 Bioaffischer 12 stycken  bl a ”Tjejen Som Visste För Mycket” _1705a_8dc95f0c4131450_lg.jpeg
456
Bioaffischer 12 stycken bl a ”Tjejen Som Visste För Mycket”
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Olja på duk, signerad  H Isaksson _1712a_8dc95f37be6ff3c_lg.jpeg
463
Olja på duk, signerad H Isaksson
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Etsning Ellis Wallin_1714a_8dc95f3cad8632f_lg.jpeg
465
Etsning Ellis Wallin
Slutpris50 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Färglitografi Anita Mattsson, 116/260_1719a_8dc95f48e922f2c_lg.jpeg
470
Färglitografi Anita Mattsson, 116/260
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
 Tavlor 2 st olja på pannå, Torgny Rydahl _1724a_8dc95f82192e14e_lg.jpeg
475
Tavlor 2 st olja på pannå, Torgny Rydahl
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Kontakt

Upplands Auktionsverk

Bälinge-Svista 55

755 93 Uppsala

0735015566

info@upplandsauktionsverk.se

Öppettider

Inlämning och Upphämtning

Måndag: 13.00 – 17.00

Tisdag: 13.00 – 17.00

Onsdag: 13.00 – 17.00

Sommarstängt: 4/7 - 29/7

Följ oss