Auktion 30/6
Välkommen till Upplands Auktionsverk, slagauktion Söndag 30/6 kl 12.00. Det är möjligt att bjuda online till det aktuella numret som är live. Lycka till!
Lägsta föremålsnummer
- Tavlor KonstRensa filter
11
Asiatiska tavlor 2 stycken, 1800 tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
16
Ramar
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
39
Lindorm Liljefors Älgar Olja på pannå
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
63
Olja på duk signerad Sven Jacobsen
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
65
Olja på pannå signerad S Magnusson, -54
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
88
Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
136
Tavla Efter Zorn ,Färggrafik Tryck
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
142
Olja på duk, signerad J Fagerlund
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
144
Ramar i olika storlekar
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
157
Färglitografi Bo Cronqvist 34/220
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
158
Olja på pannå signerad E Stål 1953
Slutpris50 SEK
Värdering300 SEK
162
Tavla Efter Zorn ,Färggrafik Tryck.
SlutprisInga bud
Värdering200 SEK
170
Äldre ram med foto
Slutpris50 SEK
Värdering200 SEK
177
Litografi Jan Lundqvist 28/110
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
185
Blyertsteckning Zethraeus, Sylvia
Slutpris50 SEK
Värdering600 SEK
187
Olja på duk
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
207
Etsning Masolle ”Flickor på klippa”
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
224
Olja på pannå, signerad Gust. Magnusson
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
301
Blyertsteckning Andrew Blackwood religöst motiv
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
302
Färglitografi Ted Stanley Flustret Uppsala 210/320
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
316
Färglitografi signerad Al Wagiella, 2/120
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
317
Färglitografi signerad Al Wagiella 2/110
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
321
Tavla modern konst, olja på duk
Slutpris50 SEK
Värdering400 SEK
329
Olja på duk signerad Göte Svensson
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
330
Olja på duk signera K.Andersson 1942
Slutpris150 SEK
Värdering500 SEK
332
Tavla blandteknik John Sjöstrand 1926
Slutpris50 SEK
Värdering800 SEK
334
Äldre foton på flygplan
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
337
Olja på pannå, okönd konstnär, signerad L Smith
Slutpris50 SEK
Värdering1 000 SEK
342
Olja på duk, Göte Svensson
Slutpris100 SEK
Värdering700 SEK
349
Textiltavla, Handtryck av Gunilla Wänn
Slutpris50 SEK
Värdering1 000 SEK
370
Bioaffischer, bl a Tom Cruise “Days Of Thunder”
Slutpris50 SEK
Värdering500 SEK
371
Bioaffischer stolpmodell, b la från 1930-talet
Slutpris50 SEK
Värdering500 SEK
372
Färglitografi 10/35, signerad Cai-78, (Cai Poulsen)
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
374
Olja på duk, signerad Sixten Holmgren
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
375
Bioaffischer 1930-40- tal
Slutpris50 SEK
Värdering800 SEK
378
Bioaffischer 1930- tal
Slutpris50 SEK
Värdering500 SEK
385
Akvarell otydlig signatur
SlutprisInga bud
Värdering200 SEK
396
Tavlor 4 st, Ellis Wallin, Johan Leksell, Johan Lindqvist
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
402
Litografi signerad Ted Stanley, 87/130
Slutpris100 SEK
Värdering600 SEK
411
Färglitografi signerad Jan Lundqvist 35/400
Slutpris150 SEK
Värdering800 SEK
418
Färglitografi, 148/250 Jan Lundqvist
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
428
Litografi Jan Lundqvist, 31/110
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
456
Bioaffischer 12 stycken bl a ”Tjejen Som Visste För Mycket”
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
463
Olja på duk, signerad H Isaksson
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
465
Etsning Ellis Wallin
Slutpris50 SEK
Värdering300 SEK
470
Färglitografi Anita Mattsson, 116/260
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
475
Tavlor 2 st olja på pannå, Torgny Rydahl
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK