Auktion 16/6

Välkommen till Upplands Auktionsverk

Slagauktion 16/6 kl 12.00. Det är möjligt att bjuda online till det aktuella numret som är live. Lycka till!

Auktion 16/6
Avslutad
 Olja på duk otydlig signatur
19
Olja på duk otydlig signatur
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Tage Åsén Färglitografi E.A
25
Tage Åsén Färglitografi E.A
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Äldre ramar
35
Äldre ramar
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Olja på duk signerad Dan Martin
48
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Maja Fjaestad Tavla
64
Maja Fjaestad Tavla
Slutpris300 SEK
Värdering100 - 300 SEK
Avslutad
 Vincent Van Gogh tavla “Reaper”
70
Slutpris50 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
. Paret tavlor Religiöst motiv
80
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 500 SEK
Avslutad
Maja Fjaestad tavla
95
Maja Fjaestad tavla
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 500 SEK
Avslutad
Litografi Sam Rönngren Flustret före branden”, 132/140
97
Slutpris150 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Litografi Denis Steen - 79 49/50
108
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
Avslutad
Olja på pannå Kai Morte’n Glud
137
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Gusten Widerbäck olja på pannå
139
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Lindorm Liljefors färglitografi, 39/360
151
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Olja på duk
162
Olja på duk
Slutpris200 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Nils Olzon Olja på duk
177
Nils Olzon Olja på duk
Slutpris150 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
 Olja på duk Efter Elsa Beskows “Tomtebobarnen” av Gudrun Wahlund 1975
182
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Olja på duk 3st, olja på pannå 1st, G Wahlund Mimi J S Bolksgård
193
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 600 SEK
Avslutad
Olja på duk Franz Gard
209
Olja på duk Franz Gard
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
Litografi Jan Lundqvist, Uppsala motiv, 23/110
218
Slutpris200 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Färglitografi signerad Maria Boczewska, 65/250
226
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Jan Lundqvist färglitografi, 191/290
279
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 800 SEK
Avslutad
Lars Norrman färglitografi, 3/360
281
Slutpris150 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Tavla Eskil Nordell, färglitografi
294
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Olja på pannå, "K Sundberg 1940"
301
Slutpris50 SEK
Värdering200 - 500 SEK
Avslutad
Eskil Nordell, färglitografi, 43/260
304
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Äldre Kinesiska broderier
313
Äldre Kinesiska broderier
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Avslutad
Färglitografi Bert Håge Häverö
318
Slutpris650 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Bert Håge Hävreö Färglitografi
319
Slutpris450 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Bert Håge Häverö färglitografi
321
Slutpris400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
5 st tavlor, Kina
323
5 st tavlor, Kina
Slutpris150 SEK
Värdering100 - 300 SEK
Avslutad
Olja på duk signerad Lindroth
325
Olja på duk signerad Lindroth
Slutpris50 SEK
Värdering200 - 500 SEK
Avslutad
Olja på duk, blomsterstilleben, Gudrun Wahlund
335
Slutpris50 SEK
Värdering200 - 500 SEK
Avslutad
Färggrafik tavla "Outin"
341
Färggrafik tavla "Outin"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 500 SEK
Avslutad
Harry Wichmann färglitografi 112/150
368
Slutpris50 SEK
Värdering200 - 500 SEK
Avslutad
Olja på pannå, Frans Gard
400
Olja på pannå, Frans Gard
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Färglitografi Jan Lundqvist, Uppsalamotiv, 257/290
445
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Biopappskyltar äldre 9 st
447
Biopappskyltar äldre 9 st
Slutpris50 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Biopappskyltar 8 st
448
Biopappskyltar 8 st
Slutpris50 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Biopappskyltar, 9 st
449
Biopappskyltar, 9 st
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Bioaffisch Sherlock Holmes orginal från 1917
450
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Avslutad
Bioaffischer, 6 st
456
Bioaffischer, 6 st
Slutpris50 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Avslutad
Akvarell signerad Lotta Hellström
463
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Avslutad
Färglitografi signerad R.Eriksson
466
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Färglitografi, signerad Bengt Nordenborg, 29/200
496
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Litografi, Roger Malmström, 14/150
502
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Bioaffischer bl a apornas planet
504
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Äldre biopappskyltar/affischer, 12 st
511
Slutpris50 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
512
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Kontakt

Upplands Auktionsverk

Bälinge-Svista 55

755 93 Uppsala

0735015566

info@upplandsauktionsverk.se

Öppettider

Inlämning och Upphämtning

Måndag: 13.00 – 17.00

Tisdag: 13.00 – 17.00

Onsdag: 13.00 – 17.00

Sommarstängt: 11/7 - 28/7

Följ oss