Auktion 27-10-24

Välkommen till Upplands Auktionsverk, slagauktion startar Söndag 27/10 kl 12:00, Online budgivning under hela auktionen!

Det är möjligt att Bjuda Online till det aktuella numret som är live. Lycka till!

Auktion 27-10-24
Inkludera avslutade föremål
5d 5h
Färglitografi 85/210 Signerad Astri Bergman Taube
8
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
Oskar Bergman Färglitografi 129/260 signerad
13
Aktuellt bud100 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 5h
Olja på pannå Stig Jonzon Kvarn Gärdslösa Öland
16
Startbud50 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 5h
Olja på duk signerad Hilleström
24
Aktuellt bud150 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
Akvarell signerad G.Hildebrand ”Das Nordertor in Hensbūrg”
34
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 5h
Akvarell signerad A.H Waller
43
Akvarell signerad A.H Waller
Aktuellt bud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
Olja på pannå signerad Harry Sahlin
50
Aktuellt bud100 SEK
Värdering200 SEK
5d 5h
Äldre Bioaffischer, 10 st
52
Äldre Bioaffischer, 10 st
Aktuellt bud50 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Tavla
73
Tavla
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Skåp Barock 1900-tal, 8 delar
101
Skåp Barock 1900-tal, 8 delar
Aktuellt bud50 SEK
Värdering5 000 SEK
5d 5h
François Boucher Olja på duk 1754, kopia av Gunnar Wigh 1953
102
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering8 000 SEK
5d 5h
Färglitografi Lasse Åberg 32/175 ”Mouse”
105
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 5h
Äldre Affisch Chubby Checker
110
Äldre Affisch Chubby Checker
Aktuellt bud50 SEK
Värdering400 SEK
5d 5h
Färglitografi Zamy Steynovits ”Riviera”
123
Aktuellt bud150 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 5h
Tavla blandteknik Gripsholm slott signerad G. Ankarcrona 1899
132
Aktuellt bud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
Färglitografi ”Sommar i Visby” 77/270 otydlig signatur
134
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Färglitografi otydlig signatur 63/200
144
Aktuellt bud50 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Äldre affisch Boris & The Beat Dogs
146
Aktuellt bud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
Olja på duk Anne Marie Lindström, 1910
157
Startbud50 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 5h
Olja på pannå
164
Olja på pannå
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
Marc Chagall inramad affisch
172
Marc Chagall inramad affisch
Aktuellt bud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
Litografi 18/110 signerad Yngve Svedlund-63
184
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Olja på pannå, Uppsalamotiv Uppsalaslott, Lennart Back
186
Startbud50 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 5h
Akvarell signerad D Edwards
194
Akvarell signerad D Edwards
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Färglitografi "Femme de Siemens" 129/250
197
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Lasse Åberg färglitografi E.A
209
Lasse Åberg färglitografi E.A
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 5h
Olja på pannå, signerad Gust Magnusson "Skepparviken Lysekil"
214
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Tavlor olja på pannå 2 st, otydlig signatur
228
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Tavla signerad Hj Strååt, "Matts i köket på skälsö av hjalmar strååt" 1929
229
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
Litografi, signerad Strååt
240
Litografi, signerad Strååt
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Tuschteckning Rolf Lidberg
245
Tuschteckning Rolf Lidberg
Aktuellt bud50 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Akvarell Gusten Widerbäck
246
Akvarell Gusten Widerbäck
Aktuellt bud100 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 5h
Olja på pannå, signerad Gust Magnusson
253
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
Einar Nerman Blyertsteckningar signerad 1917
259
Aktuellt bud50 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 5h
Etsning av Professor Axel Tallberg porträtt av Zorn
260
Startbud50 SEK
Värdering400 SEK
5d 5h
Jimi Hendrix olja på duk
268
Jimi Hendrix olja på duk
Aktuellt bud50 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Porslinstavla av Pompeo Batoni, 17/1800 tal
282
Aktuellt bud850 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 5h
Olja på duk, Uppsalamotiv signerad E Hedenström
287
Startbud50 SEK
Värdering200 SEK
5d 5h
Parti äldre ramar
292
Parti äldre ramar
Aktuellt bud100 SEK
Värdering800 SEK
5d 5h
Olja på duk, otydlig signatur
303
Olja på duk, otydlig signatur
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
Olja på duk, Marint motiv, otydlig signatur
306
Aktuellt bud50 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
Akvarell signerad Sture Lundgren 1965
323
Aktuellt bud50 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 5h
5 stycken akvareller signerade Frans Lindström, troligen Stockholmsmotiv
329
Aktuellt bud50 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 5h
Olja på duk Kurbitsmålning
334
Olja på duk Kurbitsmålning
Aktuellt bud50 SEK
Värdering200 SEK
5d 5h
Tavla Blandteknik olja och krita på duk, otydlig signering
346
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
Olja på pannå Marint motiv signerad E. Spiik
347
Startbud50 SEK
Värdering400 SEK
5d 5h
Skolplansch mjölk
353
Skolplansch mjölk
Aktuellt bud100 SEK
Värdering400 SEK
5d 5h
Parti mindre tavlor
369
Parti mindre tavlor
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
Kontakt

Upplands Auktionsverk

Bälinge-Svista 55

755 93 Uppsala

0735015566

info@upplandsauktionsverk.se

Öppettider

Inlämning och Upphämtning

Måndag: 13.00 – 17.00

Tisdag: 13.00 – 17.00

Onsdag: 13.00 – 17.00

Sommarstängt: 11/7 - 28/7

Följ oss