Auktion 27-10-24

Välkommen till Upplands Auktionsverk, slagauktion startar Söndag 27/10 kl 12:00, Online budgivning under hela auktionen!

Det är möjligt att Bjuda Online till det aktuella numret som är live. Lycka till!

Auktion 27-10-24
Inkludera avslutade föremål
5d 3h
Tavlor, 2 st Stockholmsmotiv
373
Tavlor, 2 st Stockholmsmotiv
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
Olja på duk signerad G Krage
379
Olja på duk signerad G Krage
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 3h
Orginaletsningar 3 st E Hällgren
390
Aktuellt bud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
Planscher 2 st med Periodiska systemet Atomens uppbyggnad och grundämnen
414
Aktuellt bud50 SEK
Värdering800 SEK
5d 3h
Olja på pannå signerad Hillgrund
416
Startbud50 SEK
Värdering600 SEK
5d 3h
Litografier 2st 33/110 signerad G Norrman 43/70 signerad Torsten Holmberg
417
Startbud50 SEK
Värdering400 SEK
5d 3h
Färglitografi signerad Philip von Schantz 52/90
424
Aktuellt bud150 SEK
Värdering2 500 SEK
5d 3h
Olja på duk, otydlig signatur, 1954
429
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 3h
Olja på pannå Belfry, 1800 tal
431
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 3h
Tavla äldre tändsticksreklam
437
Tavla äldre tändsticksreklam
Aktuellt bud50 SEK
Värdering200 SEK
5d 3h
Mihály Munkácsy - CHRISTUS VOR PILATUS litografi originalram med äldre glas, 1844-1900. Ungersk konstnär
439
Aktuellt bud450 SEK
Värdering10 000 SEK
5d 3h
Färglitografi signerad Sima Eyal 95/295
442
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
Färglitografi Jorgo Krallis ”Virus” 156/160
444
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
Blyertsteckning signerad J.S
446
Blyertsteckning signerad J.S
Aktuellt bud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
Olja på pannå, signerad E Seippel -39
447
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
Akvarell, otydlig signatur
451
Akvarell, otydlig signatur
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
Färglitografier signerad Shelli
460
Startbud50 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 3h
Kolteckning daterad 1840
466
Kolteckning daterad 1840
Aktuellt bud50 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 3h
Akvarell marinmålning signerad E. G L.
467
Aktuellt bud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
Akvarell marinmålning, okänd konstnär
471
Aktuellt bud50 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
Reinhold Dieffenbacher 1882-1966, oljemålning på pannå
482
Aktuellt bud100 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 3h
Olja på duk, signerad Luczak -48
484
Startbud50 SEK
Värdering400 SEK
5d 3h
Olja på pannå marinmotiv Fredrik Wilhelm Kylberg
494
Aktuellt bud50 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 3h
Akvarell signerad J. Holme 1901
511
Startbud50 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 3h
Tavla krita, signerad Albråten
528
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
Kontakt

Upplands Auktionsverk

Bälinge-Svista 55

755 93 Uppsala

0735015566

info@upplandsauktionsverk.se

Öppettider

Inlämning och Upphämtning

Måndag: 13.00 – 17.00

Tisdag: 13.00 – 17.00

Onsdag: 13.00 – 17.00

Sommarstängt: 11/7 - 28/7

Följ oss