Auktion 30/6
Välkommen till Upplands Auktionsverk, slagauktion Söndag 30/6 kl 12.00. Det är möjligt att bjuda online till det aktuella numret som är live. Lycka till!
Lowest lot number
- Tavlor KonstClear filters
11
Asiatiska tavlor 2 stycken, 1800 tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
16
Ramar
Final bid250 SEK
Est300 SEK
39
Lindorm Liljefors Älgar Olja på pannå
Final bid2,200 SEK
Est4,000 SEK
63
Olja på duk signerad Sven Jacobsen
Final bid200 SEK
Est400 SEK
65
Olja på pannå signerad S Magnusson, -54
Final bid550 SEK
Est500 SEK
88
Olja på pannå
Final bidNo bids
Est300 SEK
136
Tavla Efter Zorn ,Färggrafik Tryck
Final bidNo bids
Est300 SEK
142
Olja på duk, signerad J Fagerlund
Final bid200 SEK
Est500 SEK
144
Ramar i olika storlekar
Final bid300 SEK
Est400 SEK
157
Färglitografi Bo Cronqvist 34/220
Final bid350 SEK
Est600 SEK
158
Olja på pannå signerad E Stål 1953
Final bid50 SEK
Est300 SEK
162
Tavla Efter Zorn ,Färggrafik Tryck.
Final bidNo bids
Est200 SEK
170
Äldre ram med foto
Final bid50 SEK
Est200 SEK
177
Litografi Jan Lundqvist 28/110
Final bid100 SEK
Est500 SEK
185
Blyertsteckning Zethraeus, Sylvia
Final bid50 SEK
Est600 SEK
187
Olja på duk
Final bid300 SEK
Est500 SEK
207
Etsning Masolle ”Flickor på klippa”
Final bid200 SEK
Est600 SEK
224
Olja på pannå, signerad Gust. Magnusson
Final bidNo bids
Est1,000 SEK
301
Blyertsteckning Andrew Blackwood religöst motiv
Final bidNo bids
Est300 SEK
302
Färglitografi Ted Stanley Flustret Uppsala 210/320
Final bid400 SEK
Est400 SEK
316
Färglitografi signerad Al Wagiella, 2/120
Final bid250 SEK
Est500 SEK
317
Färglitografi signerad Al Wagiella 2/110
Final bid200 SEK
Est500 SEK
321
Tavla modern konst, olja på duk
Final bid50 SEK
Est400 SEK
329
Olja på duk signerad Göte Svensson
Final bid250 SEK
Est600 SEK
330
Olja på duk signera K.Andersson 1942
Final bid150 SEK
Est500 SEK
332
Tavla blandteknik John Sjöstrand 1926
Final bid50 SEK
Est800 SEK
334
Äldre foton på flygplan
Final bid300 SEK
Est200 SEK
337
Olja på pannå, okönd konstnär, signerad L Smith
Final bid50 SEK
Est1,000 SEK
342
Olja på duk, Göte Svensson
Final bid100 SEK
Est700 SEK
349
Textiltavla, Handtryck av Gunilla Wänn
Final bid50 SEK
Est1,000 SEK
370
Bioaffischer, bl a Tom Cruise “Days Of Thunder”
Final bid50 SEK
Est500 SEK
371
Bioaffischer stolpmodell, b la från 1930-talet
Final bid50 SEK
Est500 SEK
372
Färglitografi 10/35, signerad Cai-78, (Cai Poulsen)
Final bid200 SEK
Est600 SEK
374
Olja på duk, signerad Sixten Holmgren
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
375
Bioaffischer 1930-40- tal
Final bid50 SEK
Est800 SEK
378
Bioaffischer 1930- tal
Final bid50 SEK
Est500 SEK
385
Akvarell otydlig signatur
Final bidNo bids
Est200 SEK
396
Tavlor 4 st, Ellis Wallin, Johan Leksell, Johan Lindqvist
Final bid300 SEK
Est400 SEK
402
Litografi signerad Ted Stanley, 87/130
Final bid100 SEK
Est600 SEK
411
Färglitografi signerad Jan Lundqvist 35/400
Final bid150 SEK
Est800 SEK
418
Färglitografi, 148/250 Jan Lundqvist
Final bid300 SEK
Est600 SEK
428
Litografi Jan Lundqvist, 31/110
Final bid200 SEK
Est500 SEK
456
Bioaffischer 12 stycken bl a ”Tjejen Som Visste För Mycket”
Final bid100 SEK
Est500 SEK
463
Olja på duk, signerad H Isaksson
Final bid300 SEK
Est500 SEK
465
Etsning Ellis Wallin
Final bid50 SEK
Est300 SEK
470
Färglitografi Anita Mattsson, 116/260
Final bid350 SEK
Est600 SEK
475
Tavlor 2 st olja på pannå, Torgny Rydahl
Final bid100 SEK
Est500 SEK